Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
instagramm

İnstagram Hesabım Askıya Alındı Sorunu

  • Ana Sayfa
  • İnstagram Hesabım Askıya Alındı Sorunu

İnstagram Hesabım Askıya Alındı

Sosyal medya denilince ilk akla gelen uygulamalardan olan İnstagram, nedeni bilinmeyen bir hata ile kullanıcıları zor durumda bırakıyor. Bu gün öğle saatlerine doğru başlayan ve akşam saatlerinde zirveye ulaşan ‘hesabınız askıya alındı‘ ibaresi bir çok kullanıcı için sorun teşkil etmekte.

instagramm

instagramm

İnstagram Neden Askıya Alınır

Bugün yaşanan olaylar silsilesi şöyle gelişmektedir: Kullanıcıya ‘31 Ekim tarihi itibariyle hesabınız askıya alındı‘ uyarısıyla kullanıcı instagram hesabına giremiyor. Mail doğrulaması ve telefona kod gönderiminin ardından hesabı tekrar açmak mümkün. İnstagramda kayıtlı olan telefon numaranız yok ise de bu sorun değil. Ancak kod gönderimi sırasında Türkiye için +90 ile başlamasına dikkat ediniz. Kod gönderimi 1 dk’yı geçmemektedir.

Normal şartlarda instagram şüpheli gördüğü durumlarda hesapları askıya almakta. Çokça takip listesini silmek, hesabınız üzerinde çok oynamak da aslında uyarı sebebi. İnstagram ayrıca gönderdiğiniz içeriklere göre de uyarı veya hesabı askıya almak gibi en son seçenekleri uygulamakla da bilinmektedir.

12

İnstagram Hesabım Kapatıldı

Eğer 31 Ekim 2022 tarihinde bu uyarıyı almışsanız pek panik yapmanıza gerek yok. İnstagram hesabının askıya alınması, instagram yayıncılarından kaynaklanan bir sorundur. Gerekli yönlendirmeleri izlediğinizde hesabınız tekrar aktif olacaktır.

 

İnstagram Hesabım Askıya Alındı Sorunu YAPILAN YORUMLAR