Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
iphone ekran kilidi kaldırma

Iphone Ekran Kilidi Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır

  • Ana Sayfa
  • Iphone Ekran Kilidi Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır

Iphone Ekran Kilidini Kaldıramıyorum, Ne Yapmalıyım?

Iphone ekran kilidi kaldırma işlemi mümkün olmadığı zaman ne yapmanız gerektiğini sizlere bu yazımızda açıklayacağız. Android ve IOS işletim sistemi ile çalışan cihazlarda güvenlik tedbiri olması açısından ekran kilidi bulunmaktadır. Cihazınızı her açtığınız zaman sizden bu ekran kilidi istenecektir. Bazı cihazlarda bu kilit parmak izi ile de açılabilmektedir. Bu kilidin nasıl açılabileceği telefon özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Kilit sayesinde şifreyi bilmeyen bir kişi telefonunuzda yer alan özel bilgilerinize ve verilinize ulaşamamış olur. Resimler, mesajlar, uygulamalar, notlar vb. telefon içinde yer alan her türlü veri bu ekran kilidi sayesinde korunmuş olur.

Iphone Telefonlarda Ekran Kilidini Nasıl Kaldırabilirim?

Iphone telefonlarda ekran kilidini kaldırmak için önce menü tuşuna basın. Daha sonra ayarlar kısmına gelin. Buradan güvenlik kısmına gelin. Doğrudan ekran kilidi bölümüne gelmeden kimlik bilgilerini temizleme seçeneğine tıklanması gerekiyor. Buraya tıkladığınız zaman telefonunuzda yer alan bütün güvenlik kilitleri sıfırlanacaktır. Yalnızca PİN kodu sıfırlanmayacaktır. Bu aşamada telefon size tüm içerikler kaldırılsın mı diye bir soru yöneltecektir. Silinen sertifikalar verileriniz ile ilgili değildir. Bu nedenle, resim, video, müzik, rehber vb. bilgilerinizde herhangi bir kayıp yaşanmayacaktır.

iphone ekran kilidi kaldırma

iphone ekran kilidi kaldırma

Ekran Kilidi Resmi Nedir?

Ekran kilidi resmi mobil cihazların ekranını kilitlediğiniz zaman karşınıza çıkan duvar kağıdıdır. Tekrardan cihazınızı açmak istediğiniz zaman doğrulama yöntemine ek olarak ekran kilit resmi belirecek ve kullanıcıya kişiselleştirilmiş bir cihaz kullanım deneyimi sunulacaktır. Cihazınızda ayarlar menüsüne geldikten sonra duvar kağıdı bölümüne tıklayabilirsiniz. Ekran kilidi resmi bu bölümden değiştirilebilir. IOS işletim sistemiyle çalışan telefonlarda ekran kilidi resmi dinamik yani hareketli olabilir.

Ekran Kilidi Deseni Nedir?

Ekran kilidi deseni sayesinde mobil cihaz içinde yer alan kişisel veriler, izni olmayan kişiler tarafından görüntülenmemiş olur. Kimlik doğrulama yöntemi olarak karşımıza çıkan bu desen, kişilerin kendileri tarafından aranır. Mobil cihazların ayarlar kısmına geldikten sonra güvenlik yönergelerini takip etmeniz ve cihazınız için ekran kilidi deseni atamanız gerekir. Bu deseni aklınızda kalacak şekilde belirlemenizde fayda vardır.

Ekran Kilidi Kaldırma Seçenekleri Nelerdir?

Ekran kilidi seçenekleri arasında kilit yok, standart kilitler ve diğer kilitler yer almaktadır. Kilit olmadığı zaman telefonunuz kilitlenmez. Bu seçenek size koruma sağlamayacaktır. Ancak ekranınıza çok kolayca kısa sürede ulaşabilirsiniz. Kaydırma da kilit olmaz. Parmağınızı ekranda kaydırmanız yeterli olur.

Standart Kilitler Nelerdir?

Standart kilitler 3 farklı sınıfta ele alınıyor. Desen, PIN ve şifre seçenekleri bulunuyor. Desen için parmakla basit bir desen çizmek gerekiyor. PIN kilidinde ise 4 ya da daha fazla rakam girilmesi gerekiyor. Ne kadar uzun PIN kodu tercih edilirse kilit o kadar güvenli olmuş oluyor. Son olarak şifre tercih edilebiliyor. 4 ya da daha fazla harf ya da rakam girilebiliyor. Güçlü şifre olması ekran kilidi için en çok tercih edilen seçenektir.

Ekran Kilidi Nasıl Değiştirilir?

Ekran kilidi değişimi için telefonunuzun ayarlar kısmına gelin. Güvenlik yazısına tıklayın. Buradan bir ekran kilidi türünü seçmek için ekran kilidine dokunun. Eğer daha önceden bir kilit ayarladıysanız farklı bir kilit seçmeden önce PIN, desen ya da şifrenizi girmeniz gerekiyor. Ekran kilidi seçeneğine dokunun, ekranda gösterilen talimatları yerine getirin. Cihazınızı korumak için güçlü bir ekran kilidi seçtiğinizden emin olmanız gerekiyor. Bu sayede telefon içinde yer alan müzik, video, fotoğraf, ses not vb. verileri korumanız mümkün oluyor.