Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Age of Empires indir

Age of Empires İndir – Savaş Strateji Oyunu

  • Ana Sayfa
  • Age of Empires İndir – Savaş Strateji Oyunu

Age of Empires İndir

Age of Empires indir oyunun piyasaya sürülmüş olduğu 1997 yılından bu yana sıklıkla aranan bir terim olarak bilinmektedir. Oyunun milyonlarca kişi tarafından oynanıyor olmasının en büyük sebebi ise gelmiş geçmiş en iyi strateji oyunu olmasıdır. Microsoft tarafından piyasaya sürülmüş olan oyun ile birlikte kişiler kaliteli zaman geçirmelerinin yanı sıra birçok savaş stratejisi hakkında da derin bilgiler elde edebilmektedir.

"<yoastmark

Tarihi gerçekliklerin konu edinilmiş olduğu oyun içerisinde Taş Devri’nden Demir Çağı’na kadar süren uzun bir yolculuk oyuncuları beklemektedir. Devamında çıkarılmış olan sürümleri ile birlikte de birçok kişi tarafından beğenilmesinin yanı sıra ilk sürümü ile de oyuncuları heyecanlandırmayı başarmıştı. Yapım yılına göre oldukça başarılı olarak değerlendirilen Age of Empires, çıkarılmasının üzerinden 23 yıl geçse de hala birçok kişi tarafından aktif bir şekilde oynanmaya devam etmektedir.

Genel olarak günümüz şartlarına göre bakıldığında grafik ve görüntü kalitesi olarak çok ilgi çekici olmasa da dönemine göre farklı bir yapım olarak beğenilmişti. 2B bir grafik dokusuna sahip olması ile birlikte yayınlandığı dönemde büyük bir farklılığa imza atmıştı.

Age of Empires Amacı Nedir ve Nasıl Oynanır?

Age of Empires indir seçeneği ile birlikte kişiler hala daha oyunu indirebilmek istemektedir. Yıllar geçse de oynanmaktan vazgeçilmeyecek olan oyun ile birlikte kişiler bir yandan tarihi gerçeklikleri ve gelişmeleri gözlemlerken bir yandan da savaş stratejilerini ve ordu yönetimlerini ortaya koymaktadır.

Age of Empires amacı genel hatları ile incelendiğinde topluluğun Taş Devri’nden Demir Çağı’na kadar başarılı bir şekilde ilerletilmesi gerektiği söylenebilmektedir. Aynı zamanda da kaliteli ve düzenli bir ordu meydana getirerek diğer devletleri ve orduları yok etmektir. Oyun oynanış bakımından oldukça kolay olsa da genel amacı doğrultusunda da birçok ince detaya yer verilmektedir. Ordu yönetimi konusunda meydana gelen en ufak bir planlama hatası bile savaşın kaybedilmesine neden olabilir ve devleti yıllarca geriye götürebilir.

Eğer bu serinin son oyununu oynamak isterseniz, diğer sayfamızdan Age of Empires 3 indir linkine tıklayabilirsiniz. 3. seride ciddi değişiklikler göreceğinizden eminiz.

Age of Empires İndir – Savaş Strateji Oyunu YAPILAN YORUMLAR