Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
d3dx9_43.dll indir

d3dx9_43.dll indir Hatası – Sorunu ve Çözümü

  • Ana Sayfa
  • d3dx9_43.dll indir Hatası – Sorunu ve Çözümü

d3dx9_43.dll indir Sorunu Giderme Dosyası

İçerik Rehberi

d3dx9_43.dll indir dosyası Windows işletim sisteminde kimi zaman oyun ya da bir program yüklemesi yapıldığı esnada DirectX ile alakalı olarak ortaya çıkan d3dx9_43 eksikliği hatasını gidermek için gerekli olan bir .DLL dosyasıdır.

d3dx9_43.dll indir

d3dx9_43.dll indir

d3dx9_43.dll Hatası Nedir Nasıl Düzelteceğim?

İndirdiğiniz d3dx9_43 dosyasını sırasıyla C:\Windows\System32 klasörünün içerisine kopyalayacaksınız. 64-Bit Windows işletim sistemi yüklü iste bilgisayarınızda ayrıca C:\Windows\SysWOW64 klasörüne de kopyalayınız.

Tüm bu işlemleri yapmanıza rağmen hala hatayı alıyorsanız o zaman şunu da yapın. Başlat’tan Çalıştır’a tıklayın ve komut satırına CMD yazıp tamama basın. Açılan komut istemi penceresine ise regvsr32 dxdx9_43.dll yazarak giriş tuşuna basın. Bu şekilde sorununuz çözülmüş olacaktır.

DLL dosyasını indirip ilgili klasöre yükledikten sonra probleminiz hala çözülmemiş olursa aşağıdaki yorum kısmından mutlaka görüşlerinizi bildirmenizi tavsiye ediyoruz. Dll dosyaları, kullandığımız işletim sistemlerinin en önemli öğelerinden biridir. Bu dosyalar, sistemlerin işleyişlerinin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için çok önemli bir rol oynar. Örnek olarak System32 klasörü üzerindeki dll dosyalarından herhangi birini silerseniz sistemin çöküşü için zemin hazırlamış olursunuz. ( Aman sakın ola böyle bir şeyi denemeyin ) Çünkü ben küçük yaşlarımdayken kullandığım bilgisayarın sistemini çözmeye çalışırken böyle bir hata yaptım. Yeni alınan bilgisayarımın System32 klasöründeki birkaç tane dll dosyasını silip bilgisayarın çökmesine ve ardından veri kayıpları ile birlikte format atmaya mecbur kalmıştım. Tabii o zamanlarda XP kullanılıyordu 🙂