Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Scratch 3 indir

Scratch 3 İndir – Çocuklar İçin Yazılım Öğrenme

  • Ana Sayfa
  • Scratch 3 İndir – Çocuklar İçin Yazılım Öğrenme

Scratch 3 İndir – Programla Eğitimi

İçerik Rehberi

Scratch 3 indir özellikle kendisi geliştirmek isteyen birçok çocuk için aktif bir şekilde tercih edilmektedir. Uygulama önceki sürümlerine göre çok daha gelişmiş bir alt yapıya sahip olması ile birlikte son dönemlerde daha da sık tercih edilmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda da uygulamanın 5 milyondan fazla kullanıcısı olduğunu gözler önüne sermektedir.

Scratch 3 oldukça basit bir programlama diline sahip olan bir yazılım aracıdır. Çocuklar için geliştirilmiş olması ile birlikte de çocukların hayal dünyaları alanından büyük bir etkiye sahiptir. Çocukların bilgisayar, teknoloji alanlarına kendilerini geliştirebilmeleri adına oldukça önemli bir uygulama olarak göze çarpmaktadır. Geleceği Yazanlar olarak da adlandırılan program dili içerisinde çocuklar diledikleri gibi grafik tasarımı, oyun tasarımı ve hikâye tasarımı yapabilmektedir.

Scratch 3 indir

Scratch 3

Scratch 3 indir Avantajları Nelerdir?

Scratch 3 sayesinde birçok küçük dimağ ileriye yönelik kaliteli işler başarabilmek adına önemli adımlar atmaktadır. Uygulamayı indirebilmek son derece basit olmasının yanı sıra kullanımı da oldukça kolaydır. Scratch 3 kaliteli alt yapısı ve basit ara yüzleri ile birlikte çocuklara veya kullanıcılara birçok avantaj sunmaktadır. Bu avantajlar ise şu şekildedir:

  • Cihazda çok fazla yer kaplamaması sebebiyle rahatlıkla indirilebilir.
  • Kolay ara yüzleri ile birlikte çocuklar diledikleri gibi kullanım sağlayabilmektedir.
  • Grafik tasarımları, hikâye oluşturma, film tasarımı veya çizimler yapabilme gibi birçok özelliği sayesinde çocukların gelişimine katkıda bulunur.
  • Hayal gücü açısından olumlu fayda sağlanabileceği gibi ileriye yönelik çalışmalar için de ön ayak olabilmektedir.
  • Kaliteli alt yapı ile birlikte çocukların hayal gücünü geliştirir ve yazılım programlarını temel düzeyde öğrenmelerini sağlar.