Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
VirtualBox indir

VirtualBox İndir Download Linux, Oracle – 32-64 Bit

 • Ana Sayfa
 • VirtualBox İndir Download Linux, Oracle – 32-64 Bit

VirtualBox İndir Nedir, Nasıl İndirilir?  

VirtualBox indir işlemi sistem ve donanım emülatörlerine ilgisi olan kişiler tarafından, detaylıca bilinen konulardandır. VirtualBox; herhangi bir işletim sistemi üzerinde çalışıyorken farklı bir işletim sisteminin de sanal olarak çalıştırılması mantığını devreye sokmaktadır. Aslında bir sanallaştırma yazılımıdır. Yani farklı fiziki cihazların (ekran kartı ya da HDD gibi) yazılım anlamında benzer işlevlerini sunar. Bu sayede farklı iki işletim sistemini, aynı noktadan kullanmanızı sağlamaktadır.

VirtualBox indir

VirtualBox indir

VirtualBox İşlevleri Nelerdir?

VirtualBox’un imkan verdiği çok platformlu bu program; 2007 tarihinden beri geliştirilmeye devam etmektedir. AMD ve Intel bazlı bir sisteme sahip olunsa da bunların üzerine Windows 10, macOS ve Linux sistemleri, VirtualBox sayesinde kurulacaktır. VirtualBox; ücretsiz bir uygulamadır ve özellikle güçlü bilgisayarların, daha da farklı sistemler ile sanallaştırılmasına imkan tanımaktadır.

Bilgisayarınızda kurulu olan ana işletim sistemi ve VirtualBox arasında kolay bir biçimde dosya aktarımı yapabilirsiniz. Sadece ‘’sürükle ve bırak’’ işlemi ile bu transferi gerçekleştirebilirsiniz. VirtualBox üzerinden anlık ekran görüntüsü de kaydedebilirsiniz.

VirtualBox indirme kısa süreli bir zamanı kapsamaktadır. Bu indirme seçeneğine gitmeden önce, programın farklı amaçlar dahilinde kullanıldığını da bilmek gerekmektedir. Oldukça avantajlıdır ve farklı istek, ihtiyaçlara yönelik olarak indirilebilir. Aynı anda farklı işletim sistemlerinden, pek çok işlem yapmak için VirtualBox indir işlemi yapılabilir. Buna ek olarak; sanal bir makine olan VirtualBox yazılımı, bu sanal ortamın dışarısı ile ilgilenemez. Sınırı, içerisinde yer aldığı sanal ortam ile belirlenmiştir. Bu yüzden de VirtualBox aracılığı ile farklı bir sistemde yapılan işlemler, ana işletim sistemine düşmez. Güvenlik de tam anlamı ile sağlanmış olmaktadır. Aynı zamanda pek çok farklı yazılım sorunu, virüs gibi tehlikelere karşı da ana makinenin etkilenme riski ortadan kalkar.

VirtualBox Nasıl Kullanılır?

VirtualBox indirme işlemleri resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Sonrasında ise hali hazırda kullanmış olduğunuz işletim sistemine uygun olacak şekilde sunulan VirtualBox versiyonlarına erişim sağlayabilirsiniz.

Tüm bu yükleme işleminin tamamlanmasının ardından, seçenekler kısmından ‘’yeni’’ sekmesine tıklayıp sanal makinenin oluşmasını sağlayabilirsiniz. Doğrudan kullanıma hazır olacak olan VirtualBox; eklenecek olan misafir eklentiler ile daha kolay bir şekilde dosya aktarılmasına ve daha hızlı bir biçimde işlemlerin gerçekleşmesine yardımcı olacaktır.

VirtualBox indirmek

VirtualBox indirmek

VirtualBox Kurulumu Nasıl Gerçekleşir?

VirtualBox kurulumunda öncelikli olarak resmi web site baz alınmalıdır. İzlenmesi gereken yol ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Resmi web sitesine girince, VirtualBox Dowload sayfası açılacaktır. Burada karşınıza çıkan 4 farklı indirme seçeneğinden kendinize uygun olanı seçmelisiniz. Bu seçenekler; Windows, OS X, Solaris ve Linux olarak belirtilecektir.
 • Sonrasında misafir eklentisi kısmına geçebilirsiniz. Bu eklentiyi ise VirtualBox 6.0.8 Oracle VM VirtualBox Extension Pack bölümünden indirmelisiniz. Burada all sported platforms linki size yardımcı olacaktır. VirtualBox indirme işlemi yapılırken indirileceklerden biri olan bu misafir eklenti sayesinde; dosya transferleri kolayca yapılır, sanal bilgisayar tam ekran boyutunda kullanılır ve usb cihazları doğrudan sanal bilgisayara bağlanılır.
 • Tüm indirme işlemlerinin bitiminin ardından standart bir kurulum başlar. Buralarda ileri tuşuna tıklayarak devam edebilirsiniz.
 • Ağ bağlantısının kesilmesi alakalı kısımda evet seçeneğini seçmelisiniz.
 • Sonrasında açılan ekranda yükle seçeneğe tıklamalısınız.
 • Sonunda bitir seçeneği ile kurulum tamamlanır.
 • Sonrasında misafir eklenti kurulumuna geçilmelidir. İndirilmiş olan misafir eklentiye çift tıklanıp, yükle seçeneği tercih edilmelidir.
 • Açılan sayfada kabul ediyorum seçeneği seçilmelidir ve böylece misafir eklenti kurulumu da tamamlanır.
 • Tüm işlemleri tamamladıktan sonra, sanal bilgisayarı da kullanmak için VirtualBox ayarları yapılarak kullanıma başlanabilir.

Kurulum işlemi bu şekilde gerçekleşir. Uzun sürmeyen bu sürecin ardından, sanallaştırma programını doğrudan kullanmaya başlayabilirsiniz.

VirtualBox’un Sağladığı Faydalar Nelerdir?

VirtualBox; bir işletim sisteminde kullanılan, diğer bir işletim sistemine izin vermektedir. Profesyonel bir içeriğe sahip olmasının yanında, oldukça faydalı kolaylaştırıcıları ile de bilinmektedir. Özellikle MacOS işletim sistemlerindeki kullanılabilirliği, Windows sürümlü ana işletim sistemli bilgisayarlar için oldukça büyük bir avantajdır. Aynı durum, tam tersi işletim sistemli bilgisayarlar için de geçerlidir.

Windows 7 kullanılan bir bilgisayarda, Windows XP kurulumu; VirtualBox ile mümkün olacaktır. Bu sanallaştırıcı içerisine, kendi bilgisayarınıza kurarmış gibi Windows XP kurmanız yeterlidir. Genel olan tüm testleri, bu ikinci işletim sistemi üzerinden gerçekleştirmeniz, ana işletim sistemli bilgisayarınızı da tüm risklerden koruyacaktır. Dilerseniz işiniz bittikten sonra da bir dosya siler gibi VirtualBox’u silebilirsiniz. Bilgisayarınızdaki sanallaştırma işlemini profesyonel ve ücretsiz şekilde çözümleyebileceğiniz VirtualBox; daha uğraşsız ve daha hızlı bir hizmetin sağlayıcısı konumunda yer almaktadır. VirtualBox indirmek sizlere; dilediğiniz tüm sistemlere aynı noktadan erişim sağlayabilmenin de yolunu açacaktır.

Not: videonun telif konusunda problem teşkil etmesi durumunda, bildirmenizin ardından 3 iş günü içinde sayfadan kaldırırız.